Gustobar ürünlerine www.gustobarshop.com ‘dan sipariş verebilirsiniz.
Gustobar; basta kadehte servis sistemleri ve sarap dolaplari olmak uzere dunyanin lider, innovative markalarinin Turkiye temsilciligini yürütmektedir. Tedarik ettiği ürünler, yarattığı profesyonel çözümler ile horeca sektöründe ve nihai tüketiciye yönelik alkollü içki,
puro ve şarküteri ürünlerinin tüketimi ve yıllandırılmasında katma değer yaratmaktadır.

Gustobar, 2004 yılında kurulan Fidelity Danışmanlık firmasının anonim şirket haline gelmesi ile devamı niteliğinde 2007 yılında kurulmuştur.
Firma kuruluşunda günümüze danışmanlık alanında da faaliyet göstermiş; şarap üretimi ve
ihracatı tarafında “Wines of Turkey”, “Young Turks” gibi Türkiye’nin jenerik ve kalite odaklı markalarını yaratmıştır. Dünyanın en prestijli şarap yarışmalarının Türkiye temsilciliğini yanı sıra Horeca’ya yönelik şarap danışmanlığı ve eğitim faaliyetleri de yürütmektedir.

Nude ürün gamında yer alan Stem Zero kadehleri ile keyifli anlarınızın hizmetindeyiz... Sizi özellikle “Stem Zero Ion Shielding” kadehleri ile tanıştırmak isteriz. Nude ürün kataloğunu linkten indirebilirsiniz.

 

Nude; How Strong & Flexible It Is

 

Nude Bar Items

 

ZALTO Kristal kadehi dünyanın en iyi kadehi olarak kabul ediliyor. PDF dokümanda görebileceğiniz gibi; kadeh konusunda uzman, profesyonellerden oluşan jüri ile yapılan kör (gözler bantlı ve ellerde eldiven ile yapılan) tadımda tüm kategorilerde Zalto dünyanın en iyi kadehi seçildi. Tüm Zalto modelleri el yapımı ve bulaşık makinasında yıkanabilir. Kurşun içermiyor. Şarabın aromalarını daha iyi verebilmek için kadehlerde kullanılan açılar bir fizik profesörünün tavsiyesi dünyanın eksenel eğiminden esinlenilmiş. Buradan yola çıkarak kadehlerde 24°, 48° ve 72° lik açılar kullanılmış.

 

Robert Parkercomment on Zalto

 

How to polish a Zalto glass

 

Coravin dünyada bir ilki gerçekleştirerek; argon gazı kullanarak, şişenin mantarı açılmadan şarap servisini mümkün kılmaktadır. Şişeden şarap servisi yapılmasına rağmen şarap havayla temas etmediği için normal yıllanmasına devam etmektedir.

Coravin Model 2 Türkiye’de!


 

Coravin Restaurant Testimonials UK

 

New Model 2

 

Wineemotion sistemin katma değerleri

 • Kadehte şarap servisinde kalite garantisi
 • Artan çeşitlilik ve müşteri mutluluğu
 • Artan karlılık
 • Tek dokunuşta 3 farklı doz servisi
 • İdeal servis derecesi garantisi
 • Modern ve şık tasarımla şarabın mekanda bir tablo gibi öne çıkması

 •  

  Wineemotion

   

  The Technology Inside WineEmotion™ Wine Dispensers

   

  Pulltex dünyada çift seviyeli tirbuşonu tasarlayan ve ilk üreten firma. Başta tirbişon olmak üzere öne çıkan ürünlerini tavsiye ederiz.

   

  AntiOx Wine Saver ¦ Tapón AntiOx

   

  Monza Corkscrew

   

  Vacuvin Kadehte şarap servisinde dünyada temeli atan vakum pompası ürünleri ve ötesi ile tanışın! Şarap ve mutfak aksesuarlarında Vacuvin!

   

  Vacu Vin ✓ ¦ Wine Saver

   

  Dutch Creative Brands

   

  DropStop ile şişenin ağzından şarabı damlatmadan veya şişenin kenarından akan damlaya izin vermeden, en sevdiğiniz şarapları lekesiz için… servis edin!

   

  Drop Stop

   

  Isabella’s DropStop

   

  Şarap severler daha yumuşak, yuvarlak ve daha sofistike bir aroma profili deneyimleyecektir. Dekantasyon, şarabın asidini regüle edecek ve köşeli, sert ve keskin tanenleri azaltacaktır. En genç şaraplar bile yıllarca mahzende bekletilmelerine gerek kalmadan keyifle içilebilir ve her şarap ortaya çıkan aromalardan yararlanır. iSommelier üretim aşamasında yetersiz oksijenden kaynaklanan redaktif şaraplarda ortaya çıkabilecek sülfür veya thiol (mercaptan) gibi istenmeyen kötü kokularında düzelmesini sağlar.

   

  iSommelier

   

  iSommelier Apple iPhone Instruction Guide

   

  Sistemin altyapısında 1700’lü yıllarda yasamış olan İtalyan bilim insanı “Giovanni Battista Venturi” nin ortaya koydugu olgu yatmaktadır.” Venturi Etkisi” özetle; akışkanın daralan alanda hızlanmasidir. Vinturi ile servis yapılırken; belli bir noktadan sonra daha hızlı akmaya başlayan şarap, vakum etkisi yaratarak kenarlarda bulunan özel tasarlanmış hava kanallarından havayla penetre olur. Venturi etkisi ile bir saat kadar karafta havalandırılmış gibi şarabın aromaları açığa çıkar ve tanenleri daha yumuşak bir halde içime hazır hale gelir. Vinturi’nin kırmızı şaraba ilave olarak beyaz şarap ve distile içkiler (spirits) icinde modelleri bulunmaktadır. Dünyanın bir numaralı “teknoloji trend” dergisi olan WIRED, Vinturi Spirit icin: “…It was like jumping from DVD to Blu-ray…” ifadesini kullandı.

   

  60 farklı kokuyu içeren Aromabar koku seti ile koku ve tat alma duyularınızı geliştirebilirsiniz. Kırmızı ve beyaz şarap, fıçı aromaları, şarap hataları ve diğer aromalar olmak üzere toplam 5 farklı kategoride 60 koku içeren ve şarap uzmanları tarafından referans kabul edilen bir koku seti!

   

  How to train your palate! Aromabar wine essence kit. Must have!

   

   

  Climadiff firması; bünyesinde bulundurduğu La Sommelier ve Avintage markaları ile Fransa’nın ve Avrupa’nın en kaliteli şarap dolapları markaları arasındadır. Solo, ankastre modelleri ile farklı bütçe aralıklarında çok zengin bir ürün çeşitliliğine sahip olan Climadiff ürün gamında; size fonksiyon, tasarım ve bütçe olarak uygun bir model bulabilirsiniz.

   

  Cave à vin polyvalente PCLV250 - Climadiff

   

  LS52A

   
   

  Estetik ve fonksiyonel tasarımın birleştiği Gaggenau şarap dolapları ve mutfak ekipmanlarını inceleyebilirsiniz.

   

  Gaggneau Vario Coolers

   

  Gaggenau Sommelier Awards

   

  Değerli şaraplarınız için en uygun iklim


  İster şarap üretimi, şarap depolanması veya tadımı olsun, doğru ısı en önemli husustur. Doğru ısı sadece üzümün gelişmesi, üretimi, olgunlaşma dönemi ve depolama için önemli olmakla kalmaz, aynı zamanda tadı için çok önemlidir.

  Şarabın servis edilme ısısı tadında rol oynayan en önemli etkendir.

   

  The Liebherr Wine Cabinet Range

   

  Portrait of the Liebherr Group

   

  Dolaplarin “C Serisi” tam profesyonel olup; dolaplar sarapları aynı anda hem yatık hem de horeca’da misafirlerin görebilmesi icin ön sırayı dik pozisyonda etiketleri gorunur halde tutabilmektedir. Dolaplar gerektiğinde ısıtmaya gecerek sabit sıcaklık derecesini ve şarapların sağlıklı yıllanmasını dört mevsim gece/gündüz garanti etmektedir.

   

  Adorini; puro dolaplari ve aksesaurları konusunda dunyanın en geniş ürün gamına sahip olan markadır.

   
   

  EVENT BRANDING MOBILE VENDING TROLLEY CARTS COOLERS

   

  Speed Bar

   

  The Captain’s Table

   

  Gustobar tarafından Türkiye’de temsil edilen International Wine Challenge yarışması dünyanın en prestijli ve büyük yarışmalarından biri olmasının yanısıra Turkiye’den en cok juri üyesinin kote olduğu uluslaraarası yarısma statüsündedir.

  Ayrıca yarısmanın üst kurul (co-chairmen) juri üyeleri uluslararası sarap uzmanları içinde en fazla Türk şarapları ile tecrubesi olan bir gruptan oluşmaktadır.

   

  Kurumsal Video

   

  IWC Awards Dinner 2016 Highlights

   

   

   

  Misyonumuz: Evrensel iş standartlarını, çağdaş pazarlama ve satış stratejileri ile birleştirerek; kurumsal müşterilerimize, projelerinde verimli ve etkin çözümler sunmak, pazarlar yaratmak. Türkiye’de şarap turizminin ve kültürünün gelişimine katkıda bulunmak.

   

  Hedeflerimiz:

  • Türkiye Şaraplarının dünya standartlarındaki ürünlerinin dünya şarap piyasasında tanıtımını yapmak, jenerik markalaşmaya katkıda bulunmak.

  • Küçük ve orta ölçekli firmalar başta olmak üzere pazarlama ve üretim alanlarında firmaların gelişimine destek olmak

  • Şarap turizminin gelişimine katkıda bulunmak

  • Horeca’da şarap ve alköllü içkilerin servisinde eğitimler vermek

  • Nihai tüketicilerin şarap sevgisini pekiştirecek eğitim ve tadım seminerlerinin artmasına destek olmak, çeşitli projeler ile tüketicilerin şarap kültürlerinin artmasını ve gereksinim duydukları ürün ve hizmetlere ulaşmalarını kolaylaştırmak

  • Hedefler doğrultusunda organizasyonlar, konferanslar gibi etkinlikler düzenlemek

  Referanslar:

 • Wines of Turkey

 • Wines of Young Turks
 • Türkiye temsilcisi olduğumuz markalar:

 • International Wine Challenge / UK

 •  

  3rd and Last Video Version of EWBC 2012

   

  Discover the Roots Conference 2011 Short Clip

   
   

  GUSTOBAR GIDA ve EKİPMANLARI SANAYİ TİCARET A.Ş.
  Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Tic. Mrk.
  A-13 Blok Ofis No:28 34235 Esenler - İstanbul / Türkiye
  T. +90 212 269 34 82 / +90 212 263 60 17 F. +90 212 269 47 20
  info@gustobar.com